همانطور که عنوان شد یکی از راه‌کارهای بازاریابی صفحات فیسبوک تبلیغات در فیسبوک است. تبلیغات در فیسبوک با بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و حتی تبلیغات در گوگل نیز تفاوت اساسی دارد.

وجود تعداد بسیار زیاد کسب و کارهای اینترنتی و کمپین های تجاری در فیس بوک، نشان دهنده این است که فیس بوک یک فضای بسیار محبوب با تعداد زیادی کاربر و بازدیدکننده ایرانی می باشد.

هدف قرار دادن کاربران اینترنت در فیس بوک کار بسیار ساده ای می باشد، با این حال به منظور موفقیت در این کار، بسیار پر اهمیت است که بدانید انجام تبلیغات در فیس بوک اساساً با دیگر تبلیغات اینترنتی و همچنین بازاریابی اینترنتی در موتور جستجو متفاوت می باشد و باید راهکار های آن را بدانیم.

این تفاوت همان چیزی است که انجام تبلیغات در بزرگترین وب سایت شبکه های اجتماعی را کمی دشوار و رقابتی می نماید. همانطور که می دانید، هنگامی که فردی در یکی از موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو جستجو می کند، با استفاده از کلمات کلیدی خاص، آگهی های تبلیغاتی مرتبط نیز نمایان خواهد شد. کاربر می تواند بر روی این تبلیغات کلیک کرده و به سایت مقصد منتقل شود. این همان چیزی است که کاربر انتظار رخ دادن آن را دارد.

کاربران فیس بوک به طور کلی برای ماندن و چرخیدن در فیس بوک برنامه ریزی کرده اند و اصلاً تمایلی ندارند که با کلیک بر روی تبلیغات از فیس بوک خارج شده و یا دور شوند.پس روش بالا کار را خراب میکند.

این مسئله بسیار مهم است که تبلیغ شما به روز و تازه باشد. زیرا تبلیغات کهنه شده به طرز چشم گیری از نظرها دور می ماند. به یاد داشته باشید که هدف اصلی شما همان گروه همیشگی از افراد هستند و اگر هر روز همان آگهی همیشگی به نمایش درآید، جذابیت تبلیغ شما به طرز وحشتناکی کاهش می یابد. شما مطمئناً می توانید در دراز مدت همان خدمات و یا کالاهای همیشگی را به فروش برسانید، اما تبلیغات فیس بوکی خود را به طور منظم برای دریافت کلیک تغییر داده و به روز نمایید.

با توجه به این واقعیت که کاربران فیس بوک تمایلی به ترک فیس بوک ندارند، باید بدانید که کاربران را به کجا هدایت کنید. انتقال کاربران به طور مستقیم به وب سایت اصلی، بهترین گزینه نیست اکثر کاربران در فیس بوک بعد از کلیک بر روی تبلیغات و باز شدن صفحهء جدید به سادگی صفحه باز شده را می بندند و حتی برای آن ها اعصاب خرد کن است زیرا نمی خواهند از فیس بوک دور شده و یا خارج شوند. این امر باعث می شود روشی را انتخاب کنیم که بازاریابی اینترنتی فیس بوک به خوبی کار کند

در نتیجه تبلیغات در فیس بوک به شدت متفاوت از تبلیغات در گوگل می باشد. افراد برای دسترسی به اطلاعات در گوگل حضور پیدا می کنند. از سوی دیگر کاربران فیس بوک به قصد رفتن به دیگر وب سایت ها به فیس بوک نمی روند و در نهایت تبلیغات شما در فیس بوک باید بسیار جذاب باشد به طوری که کاربران برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات شما تمایل به کلیک پیدا کنند.

کلمات کليدي : ، ، ،

admin admin

طراح و توسعه دهنده سیستم های مبتنی بر وب. واحد طراحی وب سایت وب رمز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *